23 listopada 2021

Kraje przyjazne 420-latkom na wakacje po pandemii

Kraje przyjazne 420-latkom na wakacje po pandemii

Posted by Lori Ann Reese on 09/20/2021 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 23 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

Czy ktoś jeszcze marzy o wzięciu miłych, długich wakacji? W czasie pandemii mniej osób korzysta z urlopu z jednego powodu: gdzie się udać? Ryzyko związane z podróżowaniem i ograniczenia związane z wyjazdem do innego kraju są dużym czynnikiem odstraszającym.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do podróżowania poza granice kraju, kryzys zdrowotny związany z wirusem COVID-19 z pewnością nadszarpnął twój normalny tryb życia. Ale skoro Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że dostrzega oznaki plateau w liczbie zachorowań, to może koniec pandemii nie jest tak odległy, jak nam się wydawało?

Czy zacząłeś już myśleć o tym, dokąd będziesz podróżować, kiedy pandemia się skończy? Jeśli jesteś osobą z problemami zdrowotnymi, która używa medycznej marihuany, wymagane jest pewne wstępne planowanie. Ponieważ chcesz spędzić wakacje w miejscu, które jest piękne, relaksujące, ale także przyjazne dla 420 osób.

Zastanawialiśmy się, jakie międzynarodowe destynacje przyjmą turystów z kartą medyczną. I znaleźliśmy listę kilku niesamowitych miejsc, które możemy dodać do naszej post-pandemicznej podróżniczej bucket list.

1. Kanada

Prawdziwa północ, silna i wolna" jest wspaniałym celem letnich podróży. Jednak tylko odważni mogą wybrać się do Kanady od stycznia do marca w środku zimy. Chyba, że uwielbiasz jazdę na łyżwach, snow tubingu lub nartach. W takim przypadku, Kanada może być chłodniejsza niż Kolorado!

Kanada federalnie zalegalizowała marihuanę do użytku dla dorosłych 17 października 2018 roku. Każdy, kto ukończył osiemnaście lat, może odwiedzić dyspensarium i kupić marihuanę. Prawo federalne stanowi, że ktoś może mieć 30 gramów lub 1,08 uncji marihuany w swoim posiadaniu poza domem. Tak więc, zakupy są generalnie ograniczone do jednej uncji w dyspensariach.

W Kanadzie znalezienie punktu sprzedaży wymaga nieco więcej wysiłku. A to dlatego, że reklamowanie marihuany jest nielegalne. Nie zobaczysz znaków drogowych ani billboardów kierujących Cię do pobliskiego punktu sprzedaży. Będziesz więc musiał poszukać lokalizacji i różnych poradni online.

Czy w Kanadzie możesz iść ulicą paląc jointa lub vape'a? Oczywiście, że możesz. Większość prowincji pozwala ludziom na dyskretne palenie marihuany tam, gdzie palenie papierosów jest dozwolone. Oznacza to, że można to robić wszędzie na zewnątrz, w odległości co najmniej 20 stóp od przedszkoli, szkół i placów zabaw. W prowincji Halifax znajduje się ponad 80 wyznaczonych stref dla mieszkańców i turystów.

W Kanadzie nie ma licencjonowanych dyspensariatów medycznych. W czasie pandemii dyspenasatoria rekreacyjne zostały uznane za "usługę podstawową" i pozwolono im pozostać otwartymi, gdy inne sklepy detaliczne zostały zmuszone do zamknięcia. Bez względu na wszystko, wiesz, że będziesz mógł kupić trochę pączków.

(Canva)

Najlepiej sprzedające się odmiany marihuany na wakacje w Kanadzie

W Kanadzie, marihuana jest traktowana tak samo jak alkohol. Obowiązują te same zasady prawne i ograniczenia, a także ochrona przed nieletnimi. Jeśli wybierasz się do Kanady, możesz chcieć poznać odmiany, które są unikalne dla tego kraju.

Niektóre z najlepiej sprzedających się odmian marihuany w Kanadzie to:

- AK-47 (Sativa)

- Lowryder (Sativa)

- DJ Short Blueberry (Indica)

- Romulan (Indica)

- Manitoba Poison (hybryda)

- Pink Kush (Indica)

W sierpniu 2021 r. średnia cena grama wysokiej jakości marihuany wynosiła 12,34 USD. Oznacza to, że pełna uncja wysokiej jakości kanadyjskiego bud kosztuje nieco ponad 300 dolarów kanadyjskich (236 dolarów amerykańskich). Cena uliczna od nielegalnych i nielicencjonowanych sprzedawców wynosiła średnio około 11,65 USD za gram.

Kochasz biwakowanie? Jedną z wielkich rzeczy związanych z federalną legalizacją jest to, że wszystkie kanadyjskie parki prowincjonalne pozwalają gościom na używanie marihuany. Tak jest! Rozbij namiot, spakuj swoją miskę, przejdź się nad piękne jezioro i chilluj.

2. Urugwaj

To nie jest tak, że spotykasz wielu ludzi, którzy mówią, że nie mogą się doczekać, aby uciec do Urugwaju na wakacje. Kraj ten ma kilka niesamowitych atrakcji turystycznych i przyjazne prawo dotyczące konopi indyjskich. Uprawa konopi i marihuany w Urugwaju sięga czasów, kiedy Hiszpanie importowali te rośliny.

Rekreacyjne używanie marihuany dla osób w wieku osiemnastu (18) lat i starszych zostało zalegalizowane w 2013 roku. Urugwaj był pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych. Historycznie, używanie marihuany na własny użytek nigdy nie było postrzegane jako przestępstwo w tym kraju. Władze stawiały zarzuty tylko w przypadku produkcji, handlu lub brutalnych przestępstw.

W porównaniu z wieloma miejscami w Ameryce Południowej, Urugwaj jest znacznie bezpieczniejszy niż inne kraje. W rankingu Global Peace Index 2020, Urugwaj zajął 35 miejsce (wysoki stan pokoju wewnętrznego) na 163 kraje. Ameryka znalazła się na miejscu 121 (średni poziom pokoju) lub mniej bezpiecznym niż Urugwaj dla turystów.

Urugwaj zezwala mieszkańcom i gościom na posiadanie aż 10 gramów (0,35 uncji) marihuany tygodniowo. Jest to ograniczenie zakupu, aby upewnić się, że sprzedawcy mają wystarczającą ilość marihuany dla wszystkich. Pomaga to zapobiegać niedoborom spowodowanym przez osoby kupujące marihuanę w dużych ilościach od dystrybutorów.

Oryginalna ustawa 19.172 gwarantowała, że cena marihuany nie wzrośnie powyżej 1 dolara za gram. Jednak ceny marihuany w Urugwaju spadły poniżej 1 dolara za gram. Jest to ruch mający na celu zlikwidowanie karteli i nielegalnej dystrybucji.

Najlepiej sprzedające się odmiany marihuany w Urugwaju

Czy wiesz, że wiele krajów kupuje nasiona marihuany z Urugwaju? Kraj ten zyskał reputację kraju produkującego wysokiej jakości odmiany i hybrydy. Nie jest więc zaskoczeniem, że odwiedzający mogą cieszyć się wyjątkowymi odmianami, które mogą nie być powszechne w twoim miejscu zamieszkania.

Niektóre z najlepiej sprzedających się odmian marihuany w Urugwaju to:

- Purple Power (hybryda)

- Headband OG (Sativa)

- Girl Scout Cookies (Indica)

- Purple Afghani (Indica)

Jedną z interesujących rzeczy w przepisach dotyczących marihuany w Urugwaju jest to, że więźniowie mogą korzystać z medycznej marihuany. Jeśli są zarejestrowanymi pacjentami i odbywają wyrok, więźniowie otrzymują medyczną marihuanę ze względu na współczucie dla ich potrzeb zdrowotnych.

W 2013 r. ustawa przyjęta przez ówczesnego prezydenta Mujicę pozwoliła mieszkańcom powyżej osiemnastego roku życia na uprawę do sześciu roślin do celów niebiznesowych. Oznacza to zakaz sprzedaży, dystrybucji i sporządzania mieszanek produktów z konopi indyjskich z roślin uprawianych w domu. Urugwaj zdekryminalizował również posiadanie do 15 gramów (0,529 uncji).

Wakacyjny prezent, który nie przestaje dawać

Urugwaj jest wspaniałym miejscem przyjaznym konopiom indyjskim. Jest jednak pewien haczyk: jako nierezydent, nie możesz kupić marihuany. Niedobrze, prawda? Z wyjątkiem tego, że kraj ten pozwala na podarowanie marihuany w prezencie.

Można znaleźć sprzedawców, którzy sprzedadzą ci koszulkę, na przykład za 50 dolarów, która będzie zawierała jedną ósmą marihuany jako bonusowy "prezent przy zakupie". Albo kluby marihuany, które sprzedadzą ci drogiego drinka z darmową porcją marihuany.

(Canva)

3. Jamajka

Kraj Boba Marleya, z podkładem muzycznym do utworu "Ganja Gun". Jamajka oficjalnie zdekryminalizowała marihuanę w 2015 roku. Jamajka, dom tropikalnych plaż i pięknych wodospadów (i najlepszych patties wołowych na świecie) była pierwszym krajem, który zalegalizował trawkę do użytku religijnego.

Jeśli praktykujesz wiarę rastafariańską, możesz kupować i posiadać nieograniczone ilości marihuany bez żadnych ograniczeń prawnych. Jeśli to nie jest najlepszy powód do przejścia na nową wiarę, to nie wiemy, co nim jest.

Niestety, nie możesz spożywać trawki w miejscach publicznych. Więc jeśli wyobrażasz sobie leżenie pod drzewem kokosowym na publicznej plaży ze swoim blantem, przemyśl to jeszcze raz. Nie zostaniesz oskarżony ani uwięziony, ale dostaniesz mandat w wysokości 500 JMD. To mniej więcej 4 USD. Dozwolone jest palenie w pomieszczeniach zamkniętych w rezydencji lub na terenie prywatnym.

Marihuana jest zdekryminalizowana, ale nie jest technicznie zalegalizowana na Jamajce. Jeśli posiadasz mniej niż dwie uncje, nie zostaniesz oskarżony o popełnienie przestępstwa. Jedynym miejscem, w którym możesz legalnie kupić marihuanę, jeśli jesteś turystą, jest przychodnia medyczna. Są one po części kawiarnią z marihuaną, a po części apteką.

Najlepiej sprzedające się odmiany marihuany na Jamajce

Jamajskie odmiany marihuany są legendarne ze względu na swoją moc. Ale tradycyjna metoda przyjmowania jest przez jamajski kielich parowy. A to może skoncentrować wciąganie z fajki, tworząc potężny wdech. Krótkie, płytkie wciągnięcia z kielicha, albo będziesz się gapił na palmę przez całą noc na wakacjach.

Niektóre z najbardziej popularnych szczepów marihuany na Jamajce to:

- Jamaican Pearl (Sativa)

- King's Bread (Sativa)

- Jamaican Dream (Sativa)

- Marley's Collie (Indica)

- Jamaican Lion (Sativa z wysoką zawartością CBD)

Montego Bay to miejsce, w którym powstaje wiele oryginalnych odmian na Jamajce. Jest to również jedno z najlepszych miejsc na wakacje na wyspie. Pamiętaj, aby zachować dyskrecję, jeśli zdecydujesz się na palenie na Jamajce i bądź przygotowany na zapłacenie niewielkiej grzywny, jeśli spotkasz się z organami ścigania.

4. Kolumbia

Czy kiedykolwiek myślałeś o wakacjach w Kolumbii? Powinieneś wiedzieć, że sprzedaż marihuany jest nadal nielegalna. Ale jeśli jesteś mieszkańcem Kolumbii, możesz uprawiać do dwudziestu (20) roślin na własny użytek. Jedną z interesujących rzeczy w Kolumbii jest środowisko przypominające lasy deszczowe i bogata gleba.

Na ziemi rośnie wspaniała kawa i olbrzymie rośliny konopi, ponieważ klimat jest idealny do uprawy marihuany. Eksport marihuany z Kolumbii stanowi ponad 25% całego światowego handlu marihuaną.

Prawo zwane "kodeksem policyjnym" weszło w życie w 2017 roku. W tym czasie był to wysiłek, aby poważnie kontrolować i ograniczać rekreacyjne użycie marihuany po tym, jak medyczna marihuana została zalegalizowana dla pacjentów. Ale kodeks był tak surowy; spowodował astronomiczny wskaźnik aresztowań w Kolumbii.

Zgodnie z artykułem w Forbes, kara za wypicie puszki piwa w parku miała takie same konsekwencje prawne jak "sprzedaż kilograma kokainy". Na szczęście przepisy te zostały uchylone i taka sytuacja nie ma już miejsca.

Jakie są najlepiej sprzedające się odmiany w Kolumbii?

Większość popularnych odmian kolumbijskich ma uderzające pomarańczowe i czerwone kolory oraz żywe zielone buds. Kolumbijska marihuana jest zazwyczaj bogata w trichomy i ma bardzo silny zapach (skunky, nuty ziemiste i sosnowe). Dzieje się tak dlatego, że oryginalne kolumbijskie szczepy landrace przekazały cechy Haze i Skunk #1.

Niektóre z najbardziej popularnych odmian marihuany pochodzących z Kolumbii to:

- Columbian Gold (Sativa)

- Punto Rojo (Sativa)

- Limon Verde (Sativa)

Posiadanie i spożywanie marihuany jest w Kolumbii zdekryminalizowane. Możesz więc dostać "bilet" na wakacje i niewielką grzywnę za jej spożywanie. Medyczna marihuana jest legalna; użycie przez dorosłych nie jest jednak legalne. Ale w 2019 roku Trybunał Konstytucyjny Kolumbii zakończył zakaz publicznej konsumpcji marihuany.

(Canva)

5. Kostaryka

To zawsze pomaga, gdy masz politycznego lidera, który jest pro-konopny. Zastępcą Partii Akcji Obywatelskiej w Kostaryce jest Paola Vega. I Vega stwierdziła w 2021 roku, że legalizacja marihuany nadejdzie wkrótce dla Kostaryki. Więc możesz chcieć wstrzymać się z wakacjami do 2022 roku.

W międzyczasie, marihuana jest zdekryminalizowana w Kostaryce do użytku osobistego. W rzeczywistości, marihuana jest częścią kultury zdrowia i dobrego samopoczucia "pura vida" Kostaryki. Rekreacyjne używanie marihuany jest jednak nielegalne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów w Kostaryce. Nie ma jednak sankcji karnych za posiadanie "małej dawki" marihuany, która została zdefiniowana jako ilość ¼ uncji. Jednak kary za sprzedaż marihuany, jej dystrybucję lub posiadanie dużych ilości są w Kostaryce astronomiczne.

Niektóre z najpopularniejszych odmian marihuany występujących w Kostaryce to:

- Skunk (hybryda)

- Cahuita Kush (Indica)

- Panama Red (Sativa)

Turyści twierdzą, że miejscowości nadmorskie, takie jak Cahuita i Puerto Viejo, są najłatwiejszymi miejscami do znalezienia marihuany w Kostaryce. Pamiętaj, że nadal możesz zostać uwięziony (ale nie oskarżony) za zakup marihuany lub posiadanie większych ilości. Palenie w miejscach publicznych nie jest zalecane. Jednakże, odwiedzający mogą znaleźć gospodarzy AirBNB, którzy są przyjaźni dla 420 osób.

Porady dotyczące bezpieczeństwa podczas podróży za granicę

Jeśli dany kraj zdekryminalizował marihuanę, nie oznacza to, że jest ona zalegalizowana. W zależności od kraju, który odwiedzasz, prawdopodobieństwo otrzymania mandatu za używanie marihuany jest wyższe w przypadku turystów. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje większe prawdopodobieństwo zatrzymania i konfiskaty marihuany, jeśli jesteś turystą niż obywatelem.

Nawet jeśli posiadasz kartę medyczną, nie podróżuj z marihuaną przez granice lub międzynarodowe lotniska. Niektóre z najdłuższych i najsurowszych wyroków więzienia były wydawane obcokrajowcom, którzy próbowali opuścić kraj z marihuaną zakupioną podczas wizyty. Pozbądź się jej lub podaruj miejscowej osobie, ale nie sprzedawaj jej. Kary za sprzedaż marihuany mogą być bardzo surowe.

Nie radzimy ani nie zachęcamy nikogo do łamania prawa podczas podróży do nowego kraju. Ale jeśli odwiedzasz jurysdykcję, w której marihuana została zdekryminalizowana, zachowaj ostrożność i bądź dyskretny, aby zmniejszyć swoje ryzyko, jeśli zdecydujesz się na leniwe lenistwo na plaży podczas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

Featured Image: Canva