11 kwietnia 2022

Program szkolenia w zakresie marihuany dla lekarzy w stanie Massachusetts

Program szkoleniowy w zakresie marihuany dla lekarzy w MA

Posted by Marihuana Doctors on 08/25/2017 in Zasoby dla lekarzy

Zaktualizowano 8 czerwca 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Program medycznej marihuany w Massachusetts wymaga od lekarzy, aby zarejestrowali się w stanie przed zaleceniem swoim pacjentom terapii marihuaną. Dla większości lekarzy szkolenie medyczne trwa przez cały okres ich kariery zawodowej. Szkolenie w zakresie stosowania medycznej marihuany może być trudne do uzyskania ze względu na ograniczenia wynikające z prawa federalnego. Massachusetts Medical Society oferuje obecnie obszerny kurs szkoleniowy dla lekarzy i innych pracowników medycznych, którzy chcą zalecać swoim pacjentom leczenie medyczną marihuaną.

Cel szkolenia na temat medycznej marihuany

Prawo stanu Massachusetts chroni dostawców usług medycznych przed ściganiem za zalecanie swoim pacjentom produktów z konopi indyjskich. Z powodu zakazu wydanego przez Food and Drug Administration lekarze nadal nie mogą wypisywać recept na jakiekolwiek leki pochodzące z konopi. Leków. Lekarze zarejestrowani w programie medycznej marihuany, którzy zalecają pacjentom różne opcje leczenia, są zwolnieni z odpowiedzialności karnej na mocy prawa stanowego.

Konopie indyjskie i ich różne ekstrakty są stosowane w medycynie od wieków. Współczesne zastosowanie medyczne tych substancji rozwinęło się dopiero niedawno dzięki prawom stanowym, które udostępniają trawkę pacjentom z pewnymi schorzeniami. Większość stanowych programów dotyczących medycznej marihuany ściśle kontroluje stosowanie, produkcję i dystrybucję marihuany oraz produktów medycznych zawierających marihuanę.

Ponieważ branża medycznej marihuany rozwija się w szybkim tempie, lekarzom i placówkom medycznym może być trudno nadążyć za potencjalnymi zastosowaniami produktów z marihuany:

    Wiele z kannabinoidów, aktywnych składników występujących w konopiach indyjskich, zostało odkrytych niedawno. Konkretne zastosowania wielu z tych substancji oraz korzyści z nich płynące są nadal badane i dokumentowane.

Towarzystwo Medyczne Massachusetts zapewnia ustawiczne kształcenie medyczne dla pracowników służby zdrowia na całym świecie i jest postrzegane jako autorytet w dziedzinie edukacji medycznej. Niedawno ogłosiło, że będzie oferować obszerny kurs na temat wykorzystania konopi w różnych celach medycznych. Wykorzystuje on program nauczania opracowany przez The Answer Page, znaną firmę zajmującą się edukacją medyczną.

Wyjaśnienie, w jaki sposób marihuana może pomóc w schorzeniach medycznych

Kompleksowy program nauczania o konopiach indyjskich zawiera wprowadzenie do kannabinoidów i ich reakcji w układzie endokannabinoidowym. Informacje te stanowią podstawę do zrozumienia, jak medyczna marihuana działa w mózgu i może być stosowana w celu zmiany zaburzeń, które ostatecznie wynikają z aktywności mózgu.

Układ endokannabinoidowy to część mózgu i centralnego układu nerwowego, która odpowiada za apetyt, nastrój i pamięć. To właśnie w nim zachodzą podstawowe efekty działania medycznej marihuany. Zmieniając równowagę kilku substancji chemicznych naturalnie występujących w EDS, konopie indyjskie mogą być stosowane do:

    Zmniejszenia liczby napadów Zlikwidować ból nerwów łagodzić mdłości

Łagodzi wiele innych objawów wyniszczających schorzeń, które do tej pory nie mogły być leczone.

Program w Massachusetts ma na celu dostarczenie informacji opartych na dowodach naukowych lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia, którzy zdecydują się omówić kwestię medycznej marihuany ze swoimi pacjentami. Wielu lekarzy z zadowoleniem przyjmuje możliwość zbadania możliwości leczenia marihuaną swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu objawów niepoddających się żadnym innym dostępnym metodom leczenia.

16-etapowy kurs na temat medycznej marihuany obejmuje fizyczne i psychologiczne skutki działania marihuany na organizm. W programie online lekarze poznają również historię marihuany i otrzymują wskazówki dotyczące tego, kiedy należy zalecać leczenie medyczną marihuaną.

Kto powinien skorzystać z programu medycznej marihuany w Massachusetts?

Comprehensive Cannabis Curriculum jest dostępny online w 16 modułach. Każdy moduł zapewnia punkty edukacyjne, które można wykorzystać do różnych tematów. Z tego kursu mogą skorzystać między innymi lekarze:

    Lekarze asystenci lekarzy Farmaceuci

Z Kompleksowego programu nauczania na temat konopi indyjskich skorzystają wszyscy pracownicy służby zdrowia, którzy zajmują się leczeniem pacjentów. W stanie Massachusetts niedawno zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych. Nawet lekarze, którzy nie zamierzają zalecać medycznej marihuany, powinni lepiej rozumieć jej wpływ na organizm. Jeśli leczysz pacjentów, którzy stosują samoleczenie, warto wiedzieć, jaki narkotyk wybierają.

Korzyści dla lekarzy płynące z wiedzy o medycznej marihuanie

Jedną z największych korzyści, jakie ten kurs przynosi lekarzom, są aktualne, bezstronne informacje na temat działania marihuany. Wiele dostępnych obecnie informacji na temat stosowania marihuany w celach medycznych pochodzi od producentów i dystrybutorów, którzy mają interes finansowy w przekonywaniu lekarzy do zalecania jej swoim pacjentom.

Wdrożenie tego programu przez Massachusetts Medical Society zapewnia mu wiarygodność w środowisku medycznym:

    Przedstawione informacje mają pomóc lekarzom w leczeniu ich pacjentów. Produkty na bazie medycznej marihuany stanowią nowe narzędzie dla lekarzy, umożliwiające im zapewnienie możliwości leczenia pacjentów cierpiących na wyniszczające choroby. Marihuana nie jest lekarstwem na choroby przewlekłe, ale może być stosowana w celu zmniejszenia cierpienia i poprawy jakości życia.

Badania nad konopiami indyjskimi są częściowo możliwe dzięki zaawansowanemu zrozumieniu nauki o mózgu. Dowiedzenie się więcej o działaniu kannabinoidów pomaga lekarzom w ogólnym zrozumieniu chorób przewlekłych, które powodują drgawki, skurcze mięśni i bóle nerwowe.

Lepsze możliwości leczenia bólu

Lekarze z trudem radzą sobie z leczeniem bólu u swoich pacjentów. Lepsze zrozumienie, w jaki sposób ból jest odczuwany i jak może być blokowany przez mózg, pomaga lekarzom przywrócić nadzieję pacjentom cierpiącym na choroby przewlekłe.

Na przykład zaburzenia napadowe często sprawiają, że lekarze nie są w stanie skutecznie leczyć pacjentów. Dowiedzenie się więcej o potencjalnych zastosowaniach marihuany w leczeniu napadów daje im nowe narzędzie do wykorzystania w walce z tymi zaburzeniami. Leczenie urazowych uszkodzeń mózgu, w tym ostrych i długotrwałych objawów, można usprawnić dzięki wiedzy o tym, jak kannabinoidy mogą wspomagać proces zdrowienia.

Comprehensive Cannabis Curriculum pomoże lekarzom pomagać swoim pacjentom i jednocześnie spełnić wymagania dotyczące ustawicznego kształcenia medycznego (CME).

Jak zapisać się na kurs Comprehensive Cannabis Curriculum?

Kurs online jest dostępny na stronie internetowej Massachusetts Medical Society. Każdy z modułów może być realizowany oddzielnie i oferuje punkty CME w określonej dziedzinie. Aby wykupić kurs, trzeba być jego członkiem. Można ubiegać się o członkostwo na stronie internetowej, a następnie zapisać się na kurs.

Jeśli nie jesteś członkiem Massachusetts Medical Society, Comprehensive Cannabis Curriculum i inne kursy medyczne związane z konopiami indyjskimi są również dostępne na stronie The Answer Page.

Aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami programu i wiadomościami branżowymi, zapisz się już dziś do naszego biuletynu medycznego marijauan!