20 lutego 2022

Ponad 30% techników używa marihuany do kodowania: Nowe badanie

Ponad 30% techników używa marihuany do kodowania: Nowe badanie

Posted by Lori Ann Reese on 01/10/2022 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Wiesz, ile talentu potrzeba, jeśli znasz wojownika kodu lub dewelopera, który pisze w języku programistycznym. I lata nauki, aby tworzyć przy użyciu języka oprogramowania, który jest powyżej poziomu płac i umiejętności większości śmiertelników. Nie jest zaskakujące, że badanie potwierdziło, że wielu specjalistów IT używa marihuany do kodowania.

Obecnie programiści są bardzo poszukiwani w każdym sektorze, od usług finansowych po marketing, SAAS (oprogramowanie jako usługa), cyberbezpieczeństwo i inne role. A ponieważ programiści i autorzy kodu są tak poszukiwani, rzadko jest wystarczająco dużo utalentowanych ludzi, aby wypełnić te role.

Nowe badanie sugeruje, że około jedna trzecia (33,3%) specjalistów IT używa marihuany do pisania kodu. A było to zanim praca zdalna stała się normą podczas kryzysu zdrowotnego Covid-19. Kiedy dystans społeczny sprawił, że jeszcze więcej informatyków i specjalistów zaczęło pracować w domu, pracodawcy zaczęli oceniać nową normę równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Czy pracownicy pracujący w domu podczas pandemii będą używać marihuany do łagodzenia stresu? Zwłaszcza izolacji społecznej i lęków związanych ze zdrowiem? Tak. Czy miałoby to fatalny wpływ na wydajność pracowników zdalnych? Jak dotąd nie było żadnych dowodów, które wskazywałyby na istnienie takiego problemu.

A teraz nowe badanie potwierdza to, co większość pracodawców już wiedziała: używanie marihuany w ciągu dnia pracy ma miejsce. Jednak w przypadku większości pracowników nie ma to związku z jakimikolwiek widocznymi problemami z wydajnością. W rzeczywistości, może im to pomóc w utrzymaniu większej produktywności.

Czy niektóre firmy zgadzają się na używanie marihuany przez pracowników do kodowania?

Dowód nie jest bardziej oczywisty niż problem z rekrutacją. W 2020 r. liderzy technologii, tacy jak Amazon i Google, potwierdzili, że testują pracowników na obecność narkotyków. Nie zamierzali już tego robić z różnych powodów.

Wśród innych firm, które sprecyzowały swoje stanowisko o nie testowaniu pracowników na obecność narkotyków znalazły się również:

 • CVS
 • Dollar General
 • Enterprise
 • Geico
 • JCPenney
 • Lowes
 • Marshalls
 • Staples
 • Target
 • US Bank

Wiele innych firm technologicznych stwierdziło, że losowe testy były możliwe, jeżeli miały wpływ na wydajność pracownika. Ale częstotliwość losowych testów nie była ani zaplanowana, ani rzadka. Oznacza to, że pracownicy i nowozatrudnieni nie mieli powodów do obaw, jeśli chodzi o bieżące kontrole wyrywkowe pod kątem zażywania narkotyków. W tym używanie marihuany do kodowania, jeśli pomaga to w osiąganiu lepszych wyników.

Większość amerykańskich stanów zalegalizowała używanie medycznej marihuany. W osiemnastu stanach (w momencie pisania tego tekstu) zalegalizowano również używanie marihuany przez osoby dorosłe lub do celów rekreacyjnych. Oznacza to, że marihuana jest tak samo legalna do kupowania i używania, jak napoje alkoholowe. Pod warunkiem, że masz ukończone osiemnaście lat.

Pracodawcy również nie przeprowadzają testów na obecność alkoholu, prawda? Ponieważ rozumie się, że jeśli pracownik zdecyduje się na spożywanie alkoholu po godzinach pracy, jest to dopuszczalne. A dla wielu ludzi, uzyskanie karty medycznej marihuany nie jest trudne, jeśli mają powszechne problemy zdrowotne.

Każda firma, która dziś stosuje surową politykę losowych testów, staje przed innym problemem. Zatrudnianie lub rekrutacja, jak również zatrzymanie talentów. Dzieje się tak dlatego, że używanie marihuany w celach medycznych jest powszechne. I bardzo powszechne, szczególnie w przypadku bardzo stresujących stanowisk pracy.

Ryzyko utraty talentów na rzecz firm, które nie przeprowadzają testów na obecność narkotyków

Niektórzy pracodawcy sugerują również, że zniesienie obowiązkowych losowych testów na obecność narkotyków poprawiło rekrutację nowych talentów. I zatrzymanie wysoko wydajnych pracowników, szczególnie w konkurencyjnych sektorach biznesu. Tam, gdzie tradycyjnie firmy odnotowywały wyższy niż zwykle poziom utraty talentów.

Pomyśl o wstrzymaniu losowych testów na obecność narkotyków jako o największym atucie. Załóżmy, że jesteś zarejestrowanym pacjentem z kartą medyczną. W takim przypadku nie musisz obawiać się możliwości przeprowadzenia losowego testu, co byłoby niesprawiedliwe, jeśli zakwalifikowałeś się do karty medycznej i zdecydowałeś się na używanie marihuany do leczenia objawów.

Pracodawcy nie mogą przeprowadzać testów, aby dowiedzieć się, kiedy używałeś marihuany. Na przykład, pozytywny wynik testu moczu na obecność THC wskazuje na obecność marihuany w organizmie. Nie określa on jednak, czy marihuana jest używana wieczorami i w weekendy, aby pomóc w leczeniu objawów.

Standardowe testy moczu mogą określić, czy marihuana była używana w ciągu ostatnich 3 do 30 dni, w większości przypadków. U niektórych osób, które intensywnie używają marihuany (lub tych, które używają koncentratów), marihuana może zostać wykryta w próbkach krwi lub moczu po trzydziestu dniach. Ponownie, nie dowodzi to jednoznacznie, kiedy legalna marihuana była używana. Tak więc dla wielu pracodawców, ten punkt jest teraz bez znaczenia.

Losowe testy narkotykowe mogą pogłębić pandemiczny niedobór wykwalifikowanej siły roboczej

VICE opublikował ciekawy artykuł we wrześniu 2021 r.; "Firmy pozbywają się testów na obecność narkotyków, ponieważ nie mogą znaleźć wystarczającej liczby pracowników.." Pisarz Gavin Butler argumentuje, że niedobór siły roboczej pod wpływem pandemii już powoduje problemy z zatrudnianiem. I że usunięcie losowych testów narkotykowych pracowników może być postrzegane jako akt przetrwania dla firm.

W artykule przedstawiono ważne globalne badanie przeprowadzone przez ManpowerGroup zostało omówione. Badanie ujawniło, że 9% pracodawców wycofało się z przeprowadzania testów na obecność narkotyków. W badaniu wzięło udział 4050 pracodawców w 43 krajach na całym świecie. Tak więc, nie dzieje się to tylko w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje, że w sektorze technologicznym używanie marihuany do kodowania jest powszechne.

Według badania przeprowadzonego przez ManpowerGroup, globalne niedobory siły roboczej utrzymują się na wysokim, 15-letnim poziomie, mimo że Stany Zjednoczone, Indie i Kanada pozostały jednymi z najsilniejszych krajów pod względem zatrudniania potencjalnych pracowników.

Badanie wykazało również, że 69% pracodawców na całym świecie nadal odczuwa niedobór talentów. Aby zrekompensować ten problem, pracodawcy oferują szerszy zakres zachęt do rekrutacji nowych talentów, w tym:

 • Rozszerzone możliwości rozwoju umiejętności i mentoringu
 • Zwiększone wynagrodzenie
 • Elastyczny czas pracy
 • Możliwość pracy zdalnej (praca z domu)
 • Zwiększony czas urlopu
 • Eliminacja badań na obecność narkotyków przed zatrudnieniem i losowych testów pracowniczych

Co ciekawe jednak, tylko 25% menedżerów biorących udział w badaniu stwierdziło, że czuje się pewnie lub jest zadowolonych z możliwości pracy zdalnej. Lub zarządzania zdalnym zespołem. Mimo to, z różnych powodów, możliwość pracy w domu pozostaje jednym z głównych atutów dla pracowników - zarówno pod względem rekrutacji talentów, jak i zatrzymywania wykwalifikowanych pracowników.

Dlaczego specjaliści od technologii używają marihuany do pisania kodu?

Używanie marihuany w konwencjonalnym miejscu pracy nigdy nie byłoby dozwolone. Ale wraz z migracją profesjonalistów do pracy zdalnej (z domu), zasady nieco się zmieniły. I chociaż firmy nie popierają używania marihuany w godzinach pracy (z oczywistych powodów), nie oznacza to, że tak się nie dzieje. I że pracodawcy nie zdają sobie z tego sprawy.

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Michigan sugerują, że programiści i deweloperzy są bardziej skłonni do używania marihuany w celu pobudzenia kreatywności. Pisanie linijka po linijce kodu lub ocenianie kodu w celu usunięcia problemów wymaga umiejętności analitycznych. Znalezienie nowego podejścia do rozwiązywania problemów wymaga również nieszablonowego myślenia.

To brzmi jak praca dla Sativy. Chociaż badanie nie wykazało preferencji dla odmiany Indica lub Sativa. Ale Sativa's są znane z pobudzania energii, kreatywności, zmniejszania niepokoju i stresu, aby promować jasność krytycznego myślenia. I tak, to nie jest zaskakujące. Badanie szacuje, że ponad jedna trzecia programistów używa marihuany podczas pracy.

Badanie przeprowadzone przez University of Michigan było pierwszym badaniem na dużą skalę, w którym wzięło udział ponad 800 programistów. Jednym z celów badania było określenie atutów i korzyści, które mogłyby zrekrutować i zatrzymać specjalistów IT. Dla ponad 30% respondentów byłby to brak losowych testów na obecność narkotyków.

Czytaj: "Hashing It Out: Badanie na temat używania, postrzegania i motywacji marihuany przez programistów."

Wpływanie na zmiany w polityce kadrowej i procedurach zatrudniania

Po ogłoszeniu przez wiele firm technologicznych zakończenia losowych testów na obecność narkotyków wśród pracowników, pojawiły się dane, które potwierdzają tę decyzję. Pracodawcy konkurujący o deficytowy kapitał ludzki w sektorach technologii, finansów i usług biznesowych będą musieli się przestawić. I przyjąć mniej konserwatywną politykę dotyczącą marihuany i miejsca pracy.

Szczególnie w sektorze technologicznym firmy, które oferują pracę zdalną bez obaw o losowe testy na obecność narkotyków, mają szansę na zdobycie deficytowych talentów. I zyskają przewagę konkurencyjną w skali regionalnej i globalnej.