28 stycznia 2022

Acreage Holdings wybiera Patricię Rosi na stanowisko wiceprezesa ds. marketingu

Acreage Holdings wybiera Patricię Rosi na stanowisko wiceprezesa ds. marketingu

Posted by Nancy Moraa on 08/07/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Patricia Rosi, dyrektor generalny Wellness Connection of Maine, odszedł, aby podjąć pracę z rodzicem firmy, holdingi Acreage. Nie ma żadnych informacji na temat tego, kto mógłby wejść w rolę CEO w Wellness Connection po odejściu Rosi.

Według raportu Portland Press Herald, Rosi pełnił funkcję dyrektora generalnego Wellness Connection od 2013 roku. Wellness otworzyło swoją pierwszą dyspensę rok wcześniej. Obecnie firma zatrudnia 80 pracowników w czterech lokalizacjach detalicznych. Firma jest również właścicielem zakładu uprawy w Auburn. Patricia Rosi poinformowała niedawno, że Wellness Connection's zarobiło w zeszłym roku 16 milionów dolarów na sprzedaży marihuany. Pełniła ona funkcję dyrektora generalnego przez ponad siedem lat.

Twarz korporacyjnej marihuany

Rosi przez lata była określana jako twarz korporacyjnej marihuany w Maine. Pochodząca z Francji była silnie obecna w Augusta. Tam lobbowała u stanowych ustawodawców, aby rozszerzyć program medyczny. Chciała również, aby ustawodawcy zapewnili równe traktowanie dużym operatorom dyspenserów marihuany. Patricia Rosi namawiała również ustawodawców do uruchomienia pączkującego programu dla dorosłych.

Zdjęcie: LinkedIn

W swoich staraniach, aby zmusić stanowych ustawodawców do działania na rzecz korporacyjnych biznesów związanych z marihuaną, ścierała się z opiekunami. Opiekunowie określali Wellness jako korporacyjną dywanikarkę. W stanie Maine, termin "opiekunowie" odnosi się do mniejszych, niezależnych punktów sprzedaży. Opiekunowie mają również ograniczenia, których nie mają większe dyspensaria. Na przykład, mogą uprawiać tylko do 30 roślin kwitnących. A limit 2,5 uncji marihuany może być sprzedany w ramach jednej transakcji, do maksymalnie 5 uncji co cztery tygodnie.

Zgodnie z dokumentem stanowym, Rosi wycofała się jako dyrektor NPG LLC, firmy należącej do Wellness Connection, w kwietniu. Od czasu wycofania, nie była już wymieniona jako główny punkt kontaktowy w jej wnioskach o licencję na marihuanę dla dorosłych do Maine Office of Marijuana Policy.

Wiceprezes Acreage Holdings

To właśnie na LinkedIn Patricia Rosi ogłosiła, że oficjalnie jest wiceprezesem ds. marketingu w Acreage Holdings. Jest to firma macierzysta Wellness Connection z siedzibą w Nowym Jorku. Z ciężką obecnością w Nowej Anglii, Acreage szczyci się kontraktami na zarządzanie z firmami medycznymi i dorosłymi w 20 stanach.

Acreage jest jedną z najlepszych firm zajmujących się marihuaną w USA. W 2016 roku rekreacyjna marihuana została zatwierdzona w Maine. Były gubernator Maine Paul LePage opóźnił ją. Przez cztery lata firmy z branży konopi indyjskich czekały na oficjalne uruchomienie rekreacyjnej marihuany w tym stanie. I to było kosztowne czekanie dla właścicieli firm. Ponoszą koszty najmu i wynajmu powierzchni komercyjnych na ten czas. Czekając na "zielone" światło. Teraz stan stanął w obliczu kolejnych opóźnień wynikających z Covid-19.

Kiedy marihuana rekreacyjna przejdzie w Maine, przewiduje się, że roczne przychody przekroczą 300 milionów dolarów. Rekreacyjna sprzedaż marihuany może rozpocząć się jesienią 2020 roku. Niektóre miasta w Maine zaczęły nakładać ograniczenia na liczbę detalicznych dyspenserów. Na przykład Portland Maine oświadczyło, że zezwoli tylko na 20 punktów sprzedaży.

Jednym z krytycznych wyzwań prowadzonych przez Patricię Rosi był limit na licencje dla dyspenasatoriów. Wellness Connections argumentowało prawnie przeciwko wymogowi pięcioletniego pobytu w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie poradni.