6 kwietnia 2022

Brak dowodów na działanie marihuany w leczeniu lęku i depresji

Brak dowodów na działanie marihuany na lęki i depresję

Posted by Marihuana Doctors on 10/29/2019 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nowe badanie z Australii nie znalazło mocnych dowodów na to, że marihuana pomaga w zaburzeniach psychiatrycznych, a autorzy Autorzy doszli do wniosku, że niska jakość i ilość dowodów nie przemawia za jej stosowania. Badanie zostało opublikowane w prestiżowym czasopiśmie The Lancet Psychiatry.

Jednak zwolennicy medycznej marihuany zwolennicy medycznej marihuany twierdzą, że problemem jest brak badań, a nie ich wyniki. które zostały przeprowadzone, jak podaje artykuł w US News & World Report.

Badacze uwzględnili 83 badań - 42 dotyczących depresji, 31 dotyczących lęku, 12 dotyczących zespołu stresu pourazowego stresu pourazowego (PTSD), 11 psychoz, osiem zespołów Tourette'a i trzy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). W badaniach tych stosowano głównie farmaceutyczne THC, które mogły, ale nie musiały zawierać CBD, składnika konopi, który CBD, składnika konopi, który wiąże się z obniżeniem poziomu lęku.

Chociaż badania wykazały niewiele pozytywnych wyników, THC zwiększyło liczbę osób, u których wystąpiły zdarzenia niepożądane w 10 badaniach, co skłoniło autorów do ostrzeżenia pacjentów przed ryzykiem związanym ze stosowaniem marihuany.

"Wyniki te są że THC nasila psychozę. Nie łagodzi jej" - stwierdzili autorzy badania. stwierdzili autorzy badania. Zauważają oni, że u niektórych osób niektóre odmiany konopi z przewagą sativy marihuany mogą nasilać lęk. Autorzy twierdzą również, że THC może zakłócać sen i powodować problemy z nastrojem.

Zwolennik medycznej marihuany Mitch Earleywine, profesor psychologii na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku, Albany, powiedział USNews: "Niestety, przypuszczam, że nagłówki gazet na całym świecie będą bezpośrednio lub pośrednio twierdzić, że kannabinoidy nie są pomocne, ale w rzeczywistości nie wiemy, czy pomagają, czy nie".