19 marca 2022

Naukowcy odkrywają nowy rodzaj silnego THC

Naukowcy odkrywają nową silną THC

Posted by Marihuana Doctors on 01/17/2020 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Dwa nowe kannabinoidy zostały zidentyfikowane w konopiach sativa, a jeden z nich okazał się być znacznie silniejszy niż THC (tetrahydrokannabinol). Rygorystyczne badania, opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports, zostało przeprowadzone przez włoskich naukowców, którzy wykorzystali zaawansowane technologicznie narzędzia do wyodrębnienia, zidentyfikowania i zrozumienia ponad 150 kannabinoidów występujących w marihuanie. Nowo zidentyfikowane kannabinoidy zostały nazwane THCP (rodzaj THC) i CBDP (rodzaj CBD).

Autorzy zasugerowali, że psychotropowe działanie marihuany, tradycyjnie kojarzone z THC, mogą być częściowo związane z ilością THCP w odmianie i może to Może to wyjaśniać, dlaczego ludzie w różny sposób reagują na terapię konopiami indyjskimi, nawet przy jednakowej dawce THC. jednakowej dawce THC. "Naszym zdaniem, związek ten powinien zostać włączony do listy głównych fitokannabinoidów, które należy być oznaczany w celu prawidłowej oceny farmakologicznego działania ekstraktów z konopi podawanych pacjentom" - napisali autorzy.

W badaniu stwierdzono, że THCP łączy się z receptorami CB w organizmie w organizmie z 30-krotnie większą siłą niż THC, co sugeruje wykładniczo silniejsze działanie psychotropowe. efekty psychotropowe. U myszy THCP wywoływał takie same efekty behawioralne jak THC, ale w około połowie dawki. o połowę mniejszej dawce.

Nie wiadomo, czy THCP będzie miał takie same efekty u ludzi. Nie wiadomo też, ile THCP zawierają popularne odmiany marihuany. Strona badacze analizują obecnie skład różnych odmian konopi, aby określić poziom THCP i innych kannabinoidów.

Identyfikacja tych drugorzędnych kannabinoidów może doprowadzić do do wyhodowania odmian, które będą miały bardziej ukierunkowane działanie terapeutyczne. stwierdzili.