20 lutego 2022

Palenie marihuany jest już dostępne w Luizjanie, ale jest drogie

Palenie marihuany jest już dostępne w Luizjanie, ale jest drogie

Posted by Lori Ann Reese on 01/04/2022 in Luizjana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Luizjana to stan, który zalegalizował medyczną marihuanę, ale ograniczył rodzaje produktów, do których pacjenci mogli mieć dostęp. Jednym z najpopularniejszych rodzajów medycznej marihuany kupowanej w aptekach są odmiany nadające się do palenia. Obejmuje to surowy pączek konopi i olejki do palenia.

Pierwsze przepisy legalizujące medyczną marihuanę w Luizjanie zostały podpisane w 1978 roku. Gubernator Edwin Edwards uchwalił prawo, które zezwalało pacjentom z jaskrą i każdemu, kto przechodzi chemioterapię w leczeniu raka, na zakwalifikowanie się. Jednak dopiero w 1991 r. dodano kolejny warunek (porażenie czterokończynowe).

Postępy w rozszerzaniu programu medycznej marihuany w Luizjanie były bardzo powolne. A w porównaniu z rozwojem programów marihuany dla pacjentów w innych stanach? Luizjana jest nadal w fazie niemowlęcej.

Ale jedna ważna zmiana weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Pacjenci z kartą medycznej marihuany w Luizjanie są teraz uprawnieni do zakupu marihuany nadającej się do palenia. Jest to zmiana, na którą pacjenci czekali z niecierpliwością.

Dlaczego pacjenci preferują marihuanę nadającą się do palenia?

Dymki i wkłady są popularne, ponieważ są łatwe w użyciu. Zarówno edibles, jak i vape z marihuaną są również bardzo dyskretne. Możesz przyjmować obie formy bez żadnych zapachów. Łatwo jest też podać taką dawkę, jaka jest potrzebna do leczenia objawów. Edibles mogą być przydatne w przypadku przewlekłego bólu, ponieważ działanie przeciwbólowe niektórych odmian może trwać od 4 do 6 godzin. To może zapewnić długotrwałą ulgę.

Ale za każdym razem, gdy trzeba przetworzyć marihuanę, koszt produktu wzrasta dla użytkownika końcowego. Ponieważ proces ekstrakcji jest czasochłonny i wymaga specjalistycznego sprzętu oraz przetwarzania, aby stworzyć edibles lub vape oils. W związku z tym, koszty jedzenia i wapowania są droższe dla pacjentów.

Mniej kosztowny jest surowy kwiat, czyli pączek konopi. Jedyną rzeczą, która jest wymagana do przygotowania całego kwiatu marihuany do sprzedaży, jest przycięcie i opakowanie. Dzięki temu detaliczne sklepy mogą oferować ją pacjentom po rozsądnych kosztach.

Dzisiaj, innowacje w projektowaniu waporyzatorów do suszu ziołowego sprawiły, że jest to o wiele wygodniejsze. I przenośne dla użytkowników marihuany. Nie musisz już pakować (ani czyścić) bonga, aby cieszyć się kwiatem do palenia.

Wdychana marihuana działa również o wiele szybciej. Jeśli cierpisz na chroniczny ból, epilepsję, skurcze mięśni lub inne objawy, ulga może nastąpić już po 4-7 minutach od inhalacji.

Marihuana do palenia to najszybsza droga do spożycia i przyniesienia ulgi. Dlatego właśnie większość pacjentów ją preferuje. Ponadto, w surowej marihuanie znajduje się więcej terpenów i flawonoidów, które mogą zapewnić inne korzyści dla zdrowia.

Pacjenci z Luizjany zaskoczeni zawyżonymi kosztami marihuany do palenia

Pacjenci w Luizjanie spodziewali się, że marihuana do palenia będzie tańsza. Jednak zaledwie kilka dni po rozpoczęciu nowego roku, pacjenci, którzy odwiedzili dyspensery, doświadczyli "szoku cenowego". Cena za uncję marihuany do palenia jest obecnie w Luizjanie bardzo wysoka.

Jak bardzo? Jeden z portali źródło wskazuje, że jedna ósma uncji kwiatu sprzedawana jest od 35 do ponad 80 dolarów. Koszt był większy w miastach takich jak Nowy Orlean i West Monroe. Ale w porównaniu do średnich krajowych cen legalnej marihuany, ceny nie wydają się nieproporcjonalne.

W Luizjanie są tylko dwa licencjonowane kultywatory, które dostarczają surowy kwiat do dyspenserii. Podaż i popyt nie powinny być problemem. Ale istnieje monopol regionalnych "aptek" marihuany, który eliminuje konkurencję. A co za tym idzie, nie pozwala na obniżanie cen przez konkurencję (tak jak ma to miejsce w stanach rekreacyjnych).

Jedną z zalet legalizacji marihuany do palenia jest to, że może ona potencjalnie zmniejszyć sprzedaż i dystrybucję na czarnym rynku. Oznacza to mniejszą przestępczość i większe bezpieczeństwo dla konsumentów. Ale jeśli koszt marihuany do palenia w Luizjanie nie zostanie obniżony, pacjenci mogą nadal szukać bardziej ekonomicznych (i nielegalnych) alternatyw.