28 stycznia 2022

Inhalatory preferowane wśród pokolenia wyżu demograficznego

Inhalatory preferowane wśród pokolenia wyżu demograficznego

Posted by Nancy Moraa on 08/10/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wiele osób jest zaskoczonych danymi dotyczącymi sprzedaży, które wskazują na wyraźne preferencje dla inhalatorów wśród amerykańskich dorosłych w wieku 65 lat i więcej. Ponieważ pokolenie Baby Boomer weszło w wiek emerytalny, dowiadują się oni o alternatywnych opcjach leczenia bólu i objawów.

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych jest około 73 milionów osób z pokolenia Baby Boomers. Według ostatnich badań klinicznych, u około 60% z nich zdiagnozowano już co najmniej jedno przewlekłe schorzenie.

Najczęstsze diagnozy u osób dorosłych powyżej 65 roku życia w Stanach Zjednoczonych to:

    artretyzmisdiabeteschoroba sercaobesityosteoporozahipertensja depresja

Jeśli myślałeś, że Baby Boomers i Millennials nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego, to również może Cię to zaskoczyć. Obie grupy demograficzne preferują jeden rodzaj medycznej marihuany: kwiatki do palenia i/lub wkłady vape.

Verilife, operator punktów sprzedaży marihuany, którego właścicielem jest firma PharmaCann z siedzibą w Chicago, przeprowadziła badania w celu ustalenia preferencji konsumpcyjnych tych dwóch grup demograficznych. Według ostatnich badań Verilife, obie grupy demograficzne skłaniają się ku inhalacji jako preferowanej metodzie konsumpcji marihuany.

Dlaczego Baby Boomers kochają inhalacje

W badaniu nie wyodrębniono konkretnych powodów preferowanej metody konsumpcji. Jednakże, ustalono różne czynniki, które mogły przyczynić się do preferowanej metody inhalacji. Czynniki te to:

    Znajomość: Inhalacyjne formy marihuany, takie jak jointy czy fajki, były najbardziej powszechnym i rozpoznawalnym sposobem konsumpcji konopi indyjskich. Większość ludzi jest tak przyzwyczajona do tych sposobów, że prawie nie zastanawia się nad innymi formami konsumpcji. Większość z nich prawdopodobnie po raz pierwszy zażyła marihuanę w tej formie i uważa ją za najlepszą.
    Ekonomia: Najtańszą formą produktu z marihuany jest kwiat. Obecne ciężkie ekonomicznie czasy nie są korzystne dla wielu. Dlatego też jego popularność wśród konsumentów jest wysoka. Młodsi konsumenci, którzy mają mniejsze dochody, również preferują go zamiast koncentratów. Kwiaty są najbardziej popularnym rodzajem medycznej marihuany, ale zalegalizowano je tylko w kilku stanach.
    Dostępność: Inhalowalne formy marihuany są powszechne w większości dyspensariów i sklepów detalicznych z marihuaną. Każdy sklep oferuje szeroką gamę inhalacji. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że są one wygodne dla kupujących, ale również dlatego, że są one popularne i dlatego mają gotowy rynek. Dlatego też w żadnym sklepie detalicznym z marihuaną nie zabraknie szerokiego wachlarza opcji.

Twoja babcia może palić tyle samo marihuany, co ty

Badania wykazały, że Baby Boomers nie tylko preferują konsumpcję w formie inhalacji, ale również wydają miesięcznie na marihuanę mniej więcej tyle samo, co millenialsi. Ustalono również, że używanie marihuany znacznie wzrosło podczas pandemii COVID-19. Potwierdza to rekordowa sprzedaż z miesiąca na miesiąc w wielu zalegalizowanych stanach.

Kluczową różnicą między tymi dwiema grupami może być powód, dla którego używają marihuany. Większość osób z wyżu demograficznego używa marihuany z powodów medycznych, ale tylko 50% z nich używa jej tyle samo, co millenialsi. 49% milenialsów używa marihuany głównie w celach rekreacyjnych.

W sprawie legalizacji

Według sondażu Quinnipiac, jest jedno pokolenie Amerykanów, które nie w pełni popiera legalizację marihuany. Baby Boomers kulturowo, oparli się idei legalizacji medycznej marihuany. Pomimo faktu, że dorastali w latach 60-tych i 70-tych, kiedy marihuana stała się popularna w celach rekreacyjnych, wiele osób z tego segmentu pokolenia nadal sprzeciwia się marihuanie.

Mniej niż 50% osób z tej grupy wiekowej stwierdziło, że poparłoby legalizację marihuany. Większość była przeciwna. Może to wynikać z piętna społecznego, które towarzyszy marihuanie od lat 50-tych. Osoby z pokolenia wyżu demograficznego wychowane w stanach, które w przeszłości miały poważne konsekwencje prawne za palenie marihuany, mogą się bać jej spróbować. Nawet jeśli cierpią na kwalifikujące się schorzenia i mogliby osiągnąć korzyści w zakresie odnowy biologicznej i leczenia bólu, korzystając z medycznej marihuany.