21 grudnia 2021

8 oznak odchodzenia od zieleni i jak odzyskać równowagę

8 Znaków Zieleńca i jak odzyskać zdrowie

Posted by Lori Ann Reese on 11/10/2021 in Dabbing

Zaktualizowano 12 listopada 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Myślisz, że nie można przedawkować marihuany? To, że marihuana nie wysyła tak wielu ludzi do szpitala, jak inne substancje kontrolowane, nie oznacza, że nie możesz wziąć za dużo. I w rezultacie doświadczyć okropnych objawów. W rzeczywistości jest na to nazwa: zzielenienie.

Możliwe, że już doświadczyłeś bycia "za wysokim" i nienawidziłeś tego. Nie winimy cię. Oto osiem typowych oznak, że wypiłeś o jedną gumę za dużo lub przeceniłeś swoją tolerancję na skoncentrowaną marihuanę.

(Deposit Photos)

1. Nudności

To może być jeden z pierwszych objawów, których doświadczasz, gdy masz za dużo THC w swoim organizmie. Niektórzy ludzie odczuwają łagodny rozstrój żołądka. Inni dostają silnych mdłości, szczególnie jeśli zażyli marihuanę o wyższym stężeniu. I to w zbyt dużej ilości.

Jak złe mogą być te mdłości? Leżenie na podłodze i mówienie swojemu kotu, że już nigdy nie będziesz palił koncentratów. A kiedy osiągniesz ten punkt, nie ma wiele, co możesz zrobić, aby te mdłości zniknęły. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz wymiotować.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, doświadcza ekstremalnych mdłości i niekontrolowanych wymiotów, natychmiast udaj się na pogotowie. Scromiting (wymioty krzykiem) nie jest miejską legendą; jest to krytyczny zestaw objawów, które wymagają pomocy medycznej.

2. Zawroty głowy

Czujesz, że masz zawroty głowy? Ten symptom nie jest wyjątkowy w przypadku picia zbyt dużej ilości alkoholu. Zbyt duża ilość trawki też może to spowodować. I to jest ten rodzaj zawrotów głowy, który może cię prawie sparaliżować. Nie fizycznie sparaliżować, ale sprawić, że poczujesz się tak niekomfortowo, że nie będziesz chciał się ruszyć.

Więc, jeśli marihuana może złagodzić ból, stan zapalny i sprawić, że poczujesz się szczęśliwy i zrelaksowany, to jak może sprawić, że będziesz miał zawroty głowy? Cóż, na początek, twoje tętno wzrasta, podobnie jak ciśnienie krwi. To może być przyczyną.

Sprawdź naszą stronę z zasobami, aby uzyskać więcej informacji na temat zawrotów głowy wywołanych przez konopie indyjskie i jak pomóc złagodzić objawy. Dowiedz się też, dlaczego powinieneś porozmawiać z lekarzem, jeśli często doświadczasz tego objawu zawrotów głowy.

(Zdjęcia depozytowe)

3. Niepokój i paranoja

Słyszysz ten dźwięk? Nie? Czy ktoś jest przy drzwiach wejściowych? Czy zamknąłeś swój samochód na parkingu? Objawy paranoi wydają się nieistotne i lekko zabawne tylko wtedy, gdy to nie Ty ich doświadczasz. W przeciwnym razie, niepokój i paranoja może czuć się jak pełnowymiarowy atak paniki, gdy jesteś zielony.

Niektóre odmiany, które mają reputację powodowania paranoi wywołanej przez marihuanę to:

 • Cindy 99
 • Kuba Rozpruwacz
 • Trainwreck
 • Super Silver Haze
 • Williams Wonder

Albo może to być coś łagodnego, jak "czy wyłączyłem kuchenkę?". Delta-9 THC wywołuje neurologiczne i halucynacyjne efekty w marihuanie. A co jest interesujące w paranoi wywołanej marihuaną, to fakt, że może ona odzwierciedlać rzeczy, których się podprogowo boimy.

Hodowcy starają się wyhodować cechy paranoi w popularnych odmianach. A niektóre z najdroższych odmian są tymi, które mają niskie lub żadne prawdopodobieństwo wywołania paranoicznych uczuć. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać swój szczep. Pamiętaj też, że twój nastrój i czynniki stresogenne mogą również wywołać paranoiczne uczucia, bez względu na to, jakiego szczepu używasz.

4. Ubożenie i problemy z komunikacją

Każdy z nas ma takiego przyjaciela, który wypije jednego lub dwa, a potem nie przestaje gadać. Rany, to zabawne. A czasami zioło może zabrać cię do miejsca, w którym jesteś hiper-koncentrowany na czymś. Na przykład, czy twój pies może powiedzieć, kiedy jesteś na haju. Może. Pachniesz jak marihuana, a on jest naturalnym detektorem kannabinoidów, tak jak pies policyjny. I wie, że się zaćpałeś.

Może się zdarzyć niewyraźna mowa. Niezdolność do zapamiętania tego, o czym mówiłeś. Dość powszechne również wśród osób, które wzięły trochę (lub dużo) za dużo. Nawet twój pies może nie być w stanie cię zrozumieć. Ale prawdopodobnie będzie miał na Ciebie oko.

5. Zmęczenie

Indica, i to uczucie bycia zablokowanym na kanapie. Jasne, jeśli wybrałeś odmianę, która ma duże prawdopodobieństwo, że po krótkim okresie hibernacji na kanapie pojawi się Captain Crunch, oczekujesz, że będziesz senny. Ale czasami, uczucie zmęczenia jest również oznaką odurzenia marihuaną. Albo większej ilości THC niż twoje ciało jest w stanie przyjąć.

Więc, dlaczego twój mózg wzywa do wyłączenia całego systemu? Musi się skupić. Jednym z mechanizmów adaptacyjnych mózgu, kiedy ma on do czynienia z kryzysem, jest uspokojenie ciała. Powstrzymuje cię od ruchu (i potencjalnego zranienia się). A potem mózg przeprowadza pełną diagnostykę, by ustalić, gdzie są uszkodzenia. I co należy z tym zrobić.

Jeśli paliłeś sativę o wysokiej mocy, która ma wywoływać euforię, energię i czujność, a nagle chcesz się zwinąć w kłębek i zasnąć, to znak, że jesteś odurzony. A zasypianie, w zależności od twojego stanu, może nie być najlepszym lub najbezpieczniejszym pomysłem. Usiądź, postaraj się nie zasnąć i nawodnij się wodą. Spróbuj też coś zjeść, jeśli jeszcze nic nie przekąsiłeś.

(Deposit Photos)

6. Umiarkowana do poważnej suchość w ustach

Witaj, uczucie wacików w ustach. Fuj. Ale suchość w ustach jest prawdziwym objawem. Nie jest ona jednak spowodowana gorącem czy suchością dymu. Uczucie suchości w ustach jak na pustyni Sahara ma związek ze zmniejszeniem produkcji śliny, dzięki receptorom kannabinoidowym. Może to oznaczać, że się zazieleniasz.

Wewnątrz tego ukochanego leczniczego zioła znajduje się prawie 100 różnych kannabinoidów. A twoje ciało ma wszędzie receptory kannabinoidowe. Można by pomyśleć, że ludzie zostali stworzeni do czerpania korzyści z marihuany czy coś w tym stylu.

Niektóre z kannabinoidów w marihuanie, którą spożywałeś, uruchomiły receptory w twoich śliniankach. Ślinianki podżuchwowe wytwarzają ponad 75% śliny w naszych ustach. Marihuana może sprawić, że twój mózg wyśle wiadomość poprzez przywspółczulny układ nerwowy (gorąca linia między mózgiem a ciałem), która spowoduje spowolnienie wydzielania śliny.

Niektóre odmiany marihuany są znane z powodowania objawów suchości w ustach, kiedy się zazieleniasz:

 • OG Kush
 • Master Kush
 • Green Crack
 • Blue Dream
 • Sour Diesel
 • Swiss Cheese
 • Pineapple Express

Jeśli doświadczasz ekstremalnej suchości w ustach, a masz roślinę aloesu? Jesteś w szczęściu! Weź naturalny żel z aloesu i wymieszaj go w szklance wody, wymieszaj, a następnie wypij. Istnieją nawet pewne produkty, które możesz kupić do płukania jamy ustnej, które pomogą przywrócić wilgoć i przeciwdziałać suchości w ustach.

7. Zwiększone tętno

Palić trochę zioła lub wziąć nalewkę, a będziesz czuć swoje tętno eskalacji. Dla niektórych osób, uczucie to może być niezauważalne. Dla innych może to być uczucie, jakby serce miało wyrwać się z klatki piersiowej. Wszystko zależy od mocy marihuany i twojej tolerancji na kannabinoidy. Może to być również oznaką zazielenienia.

Kilka badań klinicznych sugeruje również, że ryzyko zawału serca może być kilkakrotnie wyższe po spożyciu lub wdychaniu marihuany. Harvard Health udostępnia badania przeprowadzone przez naukowca o nazwisku Dr. Mukamal, które sugerują, że palenie marihuany może zwiększyć "długoterminowy wskaźnik zgonów wśród osób, które przeżyły atak serca." Zwiększają się też wskaźniki zachorowań na migotanie przedsionków i udar niedokrwienny mózgu. Szczególnie w przypadku osób, które używają skoncentrowanej marihuany o wysokiej mocy.

8. Uczucie chłodu lub pocenie się

Marihuana może sprawić, że temperatura twojego ciała spadnie. Więc, jeśli twoje zęby zaczynają szczękać i sięgasz po bluzę z kapturem, to nie wszystko jest w twojej głowie. To wina twoich receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2.

To jest w twojej głowie, jeśli chodzi o miejsce, w którym zaczyna się sygnał w podwzgórzu. Jest to obszar w przedniej części mózgu, który kontroluje niektóre z sygnałów dla autonomicznego układu nerwowego. Są to reakcje organizmu, które zachodzą tak szybko; są automatyczne, jak głód, senność, pragnienie i temperatura ciała.

Zabawny fakt? Palenie marihuany w upalny dzień może pomóc ci się ochłodzić. Marihuana oddziałuje na receptory waniloidowe (TRPA-1 itp.). Receptory w organizmie rejestrują marihuanę jako coś, co może podnieść temperaturę ciała, a więc następuje reakcja inicjująca, aby się ochłodzić.

Ludzie, którzy używają koncentratów często doświadczają czegoś, co nazywa się "dab sweats". Po zaciągnięciu się dabem zazwyczaj kaszlesz. Jeśli weźmiesz zbyt duże uderzenie z Twojego dabbera, będziesz bardzo kaszleć. I to jest zwykle, gdzie dab poty przyjść w.

Kaszel jest próba uzyskania niektórych THC z ciała. I tak samo jest z potami. Więc, jeśli zaczynasz kaszleć i pocić się, zwróć uwagę na to, co mówi ci twoje ciało. Jesteście zieloni i musicie podjąć pewne kroki, aby pomóc waszemu ciału odzyskać siły. Zanim pojawią się inne nieprzyjemne objawy przeciążenia marihuaną.

(Deposit Photos)

Dowiedz się, kiedy szukać pomocy medycznej

Nawet doświadczeni użytkownicy marihuany mogą doświadczyć poważnych objawów zazielenienia. Jednak najczęściej to osoby, które nie mają dużego doświadczenia w używaniu marihuany, przeceniają swój naturalny poziom tolerancji. I wkraczają w niebezpieczną strefę, w której czują się niekomfortowo i "zbyt wysoko".

Są pewne sytuacje, w których możesz, w rzeczywistości, chcieć udać się do kliniki lub najbliższego pogotowia. Bo choć koncepcja zbytniego upośledzenia może wydawać się zabawna, możesz doświadczyć objawów zagrażających życiu. Albo efekty halucynogenne, które narażają ciebie lub kogoś innego na niebezpieczeństwo. Zwłaszcza jeśli cierpisz na pewne schorzenia psychiczne, w przypadku których marihuana nie jest zalecana.

Nigdy nie zostawiaj osoby, która wypaliła lub spożyła zbyt dużą ilość marihuany samej. Podobnie jak w przypadku upojenia alkoholowego, nudności i wymioty stanowią zagrożenie udławieniem się. Jeśli ktoś straci przytomność, szukaj pomocy medycznej. I zawsze upewnij się, że osoba leży na boku (nie na plecach lub twarzą w dół), jeśli doświadcza silnych mdłości wywołanych przez konopie indyjskie.

Featured Image: Deposit Photos