18 grudnia 2021

HHC to nowy Hulk THC

HHC to nowy Hulk THC

Posted by Lori Ann Reese on 10/05/2021 in Syntetyczne THC

Zawartość medyczna sprawdzona przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A., głównego specjalistę ds. medycznych

Badając niektóre z odmian heksahydrokannabinolu, natknęliśmy się na artykuł, który nazwał go "idealnym THC na Apokalipsę". Pomyśleliśmy, że to zabawne stwierdzenie, dopóki nie dowiedzieliśmy się więcej o HHC. Jeśli standardowe zioło Delta-9 jest "Zielonym Goblinem", to HHC (Uwodornione Kannabinoidy) są Hulkiem.

Żaden Bruce Banner. Tylko czysty Hulk.

W 2021 roku, niektórzy szacują, że konopie indyjskie dostarczają ponad 300 identyfikowalnych i niezależnych kannabinoidów. I być może znasz jeden z nich; Delta-9 Tetrahydrokannabinol. Jest to psychoaktywny związek w konopiach indyjskich. Ale nie jest to jedyny kannabinoid. Delta-8 THC na przykład jest inną alternatywą, która ma właściwości psychoaktywne (używana do łagodzenia objawów).

Jeśli zacząłeś słyszeć o heksahydrokannabinolu, to jest to imponujący kannabinoid. Jest naprawdę silny jak Hulk, jeśli chodzi o przyjmowanie uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą, promieniowaniem, a nawet okresem przydatności produktu do spożycia. Mniej uszkodzeń cieplnych więcej terpenów? To coś w tym stylu.

Nie wiadomo jeszcze, czy to twierdzenie jest prawdziwe; niektórzy twierdzą, że HHC nie pojawia się również w testach na obecność narkotyków. Czy możesz sobie wyobrazić używanie kannabinoidu o właściwościach psychoaktywnych, który nigdy nie podzieliłby się twoim sekretnym zażywaniem po pracy? Jest to pociągające z oczywistych powodów.

Ale jest też kilka innych rzeczy związanych z uwodornionymi kannabinoidami (HHC), o których warto się dowiedzieć. Ponieważ być może wkrótce pojawi się w najbliższym punkcie sprzedaży. I to jako produkt marihuany o wysokiej jakości (i cenie).

Czy prawdziwy heksahydrokannabinol może wstać?

Kiedy zaczynasz badać HHC, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest uznanie, że jest ich dziesięć. Przynajmniej dziesięć (badacze wciąż znajdują więcej). Następne części o HHC będą trochę przypominać zajęcia naukowe.

Istnieje dziesięć różnych typów heksahydrokannabinolu. I nie będziemy ich wymieniać, ponieważ, podobnie jak w algebrze, są to informacje, których nie użyjesz. Ale HHC różni się na poziomie molekularnym od THC; nie ma podwójnych wiązań w swojej strukturze. HHC jest przeciwieństwem CBN (kannabinolu). Na poziomie molekularnym wszystkie wiązania podwójne są zrywane, a następnie wypełniane (na łańcuchu cząsteczki) wodorem.

Różne rodzaje THC są identyfikowane przez wiązania między piątym a dziesiątym węglem. Naukowcy mogą dokładnie określić rodzaj THC, oglądając te wiązania pod mikroskopem.

 • Delta 10 THC = podwójne wiązanie przy10. węglu
 • Delta 9 THC = podwójne wiązanie przy9. węglu
 • Delta 8 THC = podwójne wiązanie przy8. węglu
 • Delta 7 THC = podwójne wiązanie przy7. węglu (czasami występuje przy5. lub6.)
 • HHC = zero wiązań

Z molekularnego punktu widzenia, HHC jest aspołeczny. Ale ponieważ heksahydrokannabinol nie ma wiązań (wizualizuj te wiązania jako luki), może szybko wiązać się z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi. Silniej i szybciej niż inne rodzaje THC.

Dzięki temu HHC posiada godne pozazdroszczenia supermoce. Po pierwsze, zapewnia takie same reakcje psychoaktywne i możliwość łagodzenia objawów, jak THC. I może być produkowany w pełnym zakresie mocy, od niskiego poziomu HHC do koncentratów, tak jak konwencjonalna marihuana.

(Zdjęcia depozytowe)

Czym różni się heksahydrokannabinol od THC?

Więc, jeśli (prawie) wygląda jak THC i pali, żuje lub spada jak zwykłe THC, to o co tak naprawdę chodzi z heksahydrokannabinolem? Niektóre z korzyści są komercyjne i mają wpływ na ludzi, którzy używają HHC. Na przykład, HHC ma długi okres przydatności do spożycia).

Jest to dobra wiadomość dla dyspenserii i producentów produktów HHC. Ale także dla pacjentów, którzy nie mogą często używać THC do leczenia objawów. Tak, są ludzie, którym marihuana może wyschnąć lub stracić ważność zanim jej użyją.

Heksahydrokannabinol jest również odporny na podwyższone poziomy ciepła. Dlaczego jest to zaletą? Więcej terpenów i kannabinoidów może być zachowanych (i wdychanych) dzięki HHC.

W przypadku standardowej marihuany, niektóre flawonoidy i terpeny są tracone podczas spalania. Otwarty płomień (np. zapalniczka) redukuje je oba. Dlatego właśnie popularne jest elektroniczne wapowanie suchej marihuany w niższej temperaturze.

HHC wiąże się również lepiej z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi.

Czy heksahydrokannabinol jest naturalną czy syntetyczną marihuaną?

Gotowy, by się pogubić? Heksahydrokannabinol może być zarówno naturalny, jak i syntetyczny. Zależy to tylko od metody, w jaki sposób został przetworzony. Każdy pączek ma w sobie niewielką ilość HHC. Tak jak marihuana ma kannabinoidy Delta-8 i Delta-10.

HHC materializuje się po okresie utleniania, kiedy THC przekształca się w CBN. W marihuanie, CBN staje się bardziej skoncentrowany w miarę starzenia się konopi. Jest to dominujący kannabinoid obecny w starym zielsku. Jednak HHC, który naturalnie występuje w konopiach jest tak mało, że jego ekstrakcja jest prawie niemożliwa. Producenci stworzyli więc proces jego uwodornienia.

Czym jest wodór? Pierwszy pierwiastek w układzie okresowym (H1). Jest bezbarwny, bez smaku i nie ma zapachu. Ale wodór jest gazem palnym. Wyodrębnienie HHC oznacza nasycenie THC atomami wodoru. Następnie mieszaninę poddaje się działaniu niklu lub cynku, aby przekształcić ją w HHC.

Po wystawieniu na działanie wodoru, THC ma lżejszą masę. Struktura molekularna również ulega zmianie, dlatego HHC jest uważany za półsyntetyczną wersję THC. Pochodzi od THC, ale po przetworzeniu nie jest technicznie THC.

Czy istnieją efekty uboczne używania Hexahydrokannabinolu?

Naukowcy ledwie zarysowali powierzchnię wiedzy o THC, nie mówiąc już o setkach innych kannabinoidów występujących w roślinach konopi. Podobnie jak w przypadku Delta-10 i Delta-8 THC, nie przeprowadzono zbyt wielu badań nad HHC ani badań klinicznych. Nie jest on znany od tak dawna.

Ponieważ HHC lepiej (i szybciej) wiąże się z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi, może wywoływać bardziej intensywne efekty psychoaktywne. Niektóre z efektów ubocznych, których ludzie mogą doświadczyć po spożyciu HHC, są takie same jak po spożyciu koncentratów.

Do najczęstszych skutków ubocznych zażywania heksahydrokannabinolu należą:

 • Paranoja i niepokój
 • Zwiększone tętno
 • Zawroty głowy
 • Dezorientacja umysłowa
 • Utrata pamięci krótkotrwałej
 • Zaczerwienienie oczu
 • Suchość w ustach
 • Zachcianki (munchies)
 • Bezsenność

Po zmetabolizowaniu HHC nie przekształca się on w 11-hydroksy-THC. Testy narkotykowe są tak opracowane, aby wykrywać 11-hydroksy-THC. Jest to główny marker używania narkotyków THC w większości popularnych testów. Nikt (według naszej wiedzy) nie udowodnił ostatecznie, że HHC jest niewidoczny dla testów narkotykowych.

Ale teoretycznie i naukowo, ma to sens. Ale czy warto się tym ekscytować? Technicznie rzecz biorąc, może doprowadzić cię do super haju. Więc, jeśli masz niską tolerancję THC, nie chcesz zaczynać od HHC. Stawanie się couch-locked jest wysokie.

Jeśli powodem, dla którego jesteś podekscytowany HHC jest to, że może nie pojawić się na testach narkotykowych? Cóż, są szanse, że wkrótce zobaczymy aktualizację większości testów narkotykowych dla organów ścigania i pracodawców. Takiej, która uwzględnia wszystkie alternatywne typy THC, w tym HHC. To tylko kwestia czasu.

Gdzie można kupić produkty zawierające Hexahydrokannabinol?

Zanim rzucisz się do wypróbowania nowego HHC, weź pod uwagę, że nie ma żadnych standaryzowanych badań klinicznych dotyczących HHC. Czy jest to tylko kolejna pochodna marihuany o przewidywalnych efektach? Prawdopodobnie. Ale bez żadnych badań klinicznych, na których można by się oprzeć, HHC może być ryzykowna w konsumpcji.

Nie będziesz wiedział, jak heksahydrokannabinol wpłynie na ciebie, bo nikt inny też nie wie. Pacjenci, którzy chcą używać HHC terapeutycznie, ryzykują. I powinni porozmawiać o tym, że używają HHC zamiast konwencjonalnego THC ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Lepiej być bezpiecznym i świadomym niebezpiecznych efektów ubocznych, nawet jeśli są one rzadkie w przypadku większości ludzi kupujących HHC.

Podobnie jak Delta-8 THC, jest prawdopodobne, że heksahydrokannabinol eksploduje na rynku w ciągu najbliższego roku. Jednakże, w tej chwili jest to trochę trudne do znalezienia. Podobnie jak Delta-8 THC, HHC można dostać w vape lub edibles, wyekstrahowany ze szczepów o rozpoznawalnych nazwach, takich jak Granddaddy Purp czy Blue Dream.

Featured Image (Canva)