11 stycznia 2016

Olej z konopi na raka

W nasionach konopi mamy około 35% oleju, który można będzie z nich pozyskać. Olej świeżo tłoczony jest w lekko zielonym kolorze. Przy kontakcie z promieniami słońca staje się bezbarwny. W składzie mamy wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych co sprawia, że produkt jest naprawdę bogaty. Olej taki można dodawać do sałatek, sera, spożywać z chlebem czy kaszą. Dzięki jego stosowaniu hamowana będzie agregacja krwinek i dzięki temu jest mniejsze ryzyko zawału czy zatoru. Zmniejsza się także tworzenie prozapalnych mediatorów. Dzięki temu można przyspieszyć ziarninowanie i dlatego lepiej będą się regenerować błony śluzowe. To także taki produkt, który może być stosowany jako okład na liszaje czy wypryski. Może być pomocny, gdy będzie się chciało pielęgnować skórę przy zapaleniu atopowym albo też przy łuszczycy.

Rick Simpson z Kanady to osoba, która zajmuje się uprawą konopi, z których przygotowuje ekstrakt o właściwościach leczniczych. Robi to już od około 20 lat, gdy doznał ciężkiego wypadku i odkrył, że konopie mogą pomagać w walce o zdrowie. Według niego jest to idealny ekstrakt, który pozwala między innymi na leczenie nowotworów. Oczywiście wiele osób jak to słyszy uważa go za wariata. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób, które zdecydowały się go posłuchać i zastosowali jego środek uważa, że on działania i będzie gwarantował doskonały efekt. Według teoretyków nie ma jednak w tym nic dziwnego. Już dawno bowiem odkryto, że kannabinole to składniki, które mogą mieć leczniczy charakter.

Odpowiadają za liczne funkcje organizmu i dlatego taki olejek może być stosowany jako produkt, który będzie dawał lecznicze efekty. Według Simpsona obecnie nowotwory to prawdziwa epidemia, na której największe zarobki generują duże koncerny farmaceutyczne oferując co rusz nowe leki. Okazuje się jednak, że najczęściej nie chcą one dopuszczać takich produktów jak jego propozycje właśnie dlatego, by nie tracić możliwe wysokich zysków, jakie wiążą się z ich działalnością. Natomiast według Simpsona okazuje się, że już mała dawka przygotowanego przez niego ekstraktu może dawać zadowalające efekty. I dlatego właśnie tak bardzo zachęca do swoich środków. Jednocześnie podkreśla, że olej nie będzie powodował żadnych skutków ubocznych i dlatego tak naprawdę nie trzeba się go obawiać. Entuzjaści jego propozycji podkreślają, że już po krótkim stosowaniu pojawiają się zachwycające efekty.