26 maja 2022

Marihuana Aromaterapia

Aromaterapia marihuaną

Posted by Marihuana Doctors on 08/21/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 15 grudnia 2017 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Aromat i smak większości produktów spożywczych jest wynikiem naturalnie występujących w nich olejków. Kawa ma silny aromat, podczas gdy zapach świeżego awokado jest wyjątkowo słaby. Rośliny konopi również zawierają olejki, które wytwarzają wyraźny zapach. W konopiach wytwarzanych jest ponad 200 terpenów, czyli olejków eterycznych, z których każdy nadaje zapachowi inną nutę.

Różne części rośliny konopi indyjskich mają różną intensywność zapachu. Pąki, kwiaty i owoce rośliny są zazwyczaj najbardziej aromatyczne. Aromat konopi może być różny - od słodkiego i łagodnego po głęboki i piżmowy.

Niektóre z najbardziej rozpowszechnionych terpenoidów występujących w konopiach indyjskich można znaleźć także w innych miejscach:

Terpeny wydzielają ten sam rodzaj zapachu, niezależnie od tego, która roślina je wytwarza. Konopie zazwyczaj zawierają unikalną kombinację terpenów, które składają się na aromat każdej odmiany. Konopie indyjskie są wyjątkowe, ponieważ zawierają kombinację wielu terpenów, podczas gdy większość roślin ma tylko jeden lub dwa.

Czym jest aromaterapia konopi?

Aromat marihuany powstaje dzięki unikalnej kombinacji i stężeniu terpenów w każdej roślinie. Podczas wdychania terpeny wiążą się z określonymi receptorami kannabinoidowymi w mózgu. Układ endokannabinoidowy w mózgu kontroluje wiele funkcji. Wiążąc się z tymi receptorami, terpeny mogą wpływać na nastrój i zachowanie.

Ludzi przyciąga aromat tych terpenów, nawet jeśli odczuwamy go jako niesmaczny. Jest to podobne do ostrego zapachu benzyny i terpentyny - mimo że są to dziwne zapachy, jest w nich coś, co nas przyciąga. Konopie indyjskie mają tę samą siłę przyciągania ze względu na to, jak oddziałują na mózg.

Naturalne terpeny zawarte w konopiach indyjskich modyfikują działanie kannabinoidów, aktywnych składników konopi, i powodują, że działają one w inny sposób. Kannabinoidy wyekstrahowane z konopi nie są tak skuteczne jak te, które podawane są z innymi składnikami rośliny.

Jak powstaje aromaterapia konopna?

Te same terpeny, które można znaleźć w konopiach, występują także w innych roślinach. Konkretne terpeny z konopi można wyizolować, zidentyfikować i pozyskać z takich roślin jak drzewa cytrynowe i krzewy lawendy. Terpeny te są następnie ekstrahowane i koncentrowane w postaci płynnej.

Terpeny są ekstrahowane z roślin w taki sam sposób, jak inne olejki. Do wyciśnięcia olejku z komórek roślinnych można użyć destylacji z parą wodną lub silnego rozpuszczalnika. Para lub rozpuszczalnik są następnie wychwytywane i oczyszczane w celu skoncentrowania olejku. Otrzymany w ten sposób płyn zawierający określony terpen można mieszać z innymi, aby odtworzyć złożony aromat rośliny konopi.

Jak działa aromaterapia konopiami indyjskimi?

Kannabinoidy nie działają tak dobrze bez terpenów. Terpeny wydają się być siłą napędową właściwości leczniczych konopi, mimo że same nie są lekiem. Są jak aromat, który umożliwia połknięcie leku. Lekarstwo nie jest dobre, jeśli nie możesz go połknąć.

Terpeny wzmacniają działanie kannabinoidów, więc dodając dodatkowe terpeny, można zwiększyć wydajność marihuany. Te same terpeny, które występują w konopiach, można znaleźć w innych ziołach. Wyodrębniając te terpeny i rozpylając je na marihuanę, podkręcasz smak i modyfikujesz efekty.

Najlepsze zastosowania aromaterapii konopiami indyjskimi

Olejki z konopi są używane do aromaterapii, jak wszystkie inne olejki eteryczne. Mogą być stosowane samodzielnie lub w celu wzmocnienia pewnych aspektów medycznej marihuany. Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie olejku z konopi do aromaterapii, w tym:

    Parowanie. Dodaj kilka kropli do nawilżacza powietrza i wdychaj parę wodną. Najlepszy do tego celu jest chłodny nawilżacz. Wdychanie ciepłej pary może być terapeutyczne, ale jeśli jest ona zbyt gorąca, możesz poparzyć sobie drogi nosowe. Masowanie. Używanie oleju z konopi do masażu zwiększy możliwość wdychania terpenów i zrelaksowania się. Stosując olejek z konopi miejscowo, należy go rozcieńczyć z innym olejkiem. Przed zastosowaniem wymieszaj kilka kropel olejku z konopi z olejkiem do masażu. Aromaterapia będzie utrzymywać się na skórze nawet po zakończeniu masażu. Rozpylanie. Możesz kupić olejek z konopi w butelce ze spryskiwaczem i wykorzystać go do stworzenia własnych narzędzi aromaterapeutycznych. Możesz rozpylić go na podręcznej torbie, aby się odstresować, lub na poszewce poduszki, aby uciąć sobie relaksującą drzemkę. Dyfuzja. Umieść kilka kropli olejku z konopi w dyfuzorze i stwórz w swoim domu strefę wolną od stresu. Jeśli używasz pobudzającej odmiany konopi, olejek będzie Cię pobudzał za każdym razem, gdy poczujesz jego zapach.

Najlepszym zastosowaniem aromaterapii konopnej jest relaks i pobudzenie. W zależności od rodzaju użytego olejku, możesz uzyskać zastrzyk energii lub spokojny, kojący efekt. Olejek z konopi można łatwo rozcieńczyć lub stosować w pełnym stężeniu i z łatwością włączyć do swojego życia. Nie ma dymu ani nieprzyjemnego zapachu, a jedynie subtelne lecznicze terpeny.

Czy aromaterapia konopiami indyjskimi jest skuteczna?

Aromaterapia konopiami indyjskimi jest skuteczna w niektórych schorzeniach. Nie ma ona pełnych właściwości leczniczych marihuany, ale może cię zrelaksować lub dodać energii. Może również wzmocnić działanie medycznej marihuany. Istnieje wiele codziennych zastosowań aromaterapii konopiami indyjskimi, które poprawią Twoje samopoczucie i wzbogacą Twoje życie.

Aby dowiedzieć się, czy aromaterapia konopiami indyjskimi jest odpowiednia dla Ciebie, czy może skorzystasz z innej formy leczenia marihuaną, skontaktuj się z lekarzem specjalizującym się w marihuanie. Zakwalifikowanie się do programu medycznej marihuany w twoim stanie jest pierwszym krokiem do uzyskania dostępu do wysokiej jakości produktów z marihuany, takich jak olejek z konopi do aromaterapii.

Nadal pozostaje wiele badań nad korzyściami płynącymi z terpenów konopi i ich właściwościami medycznymi, wykraczającymi poza aromaterapię. Dotychczasowe dowody wskazują na to, że terpeny mogą odblokować zupełnie nowy zestaw właściwości konopi, niezwykle przydatnych w leczeniu. Aby dowiedzieć się więcej, już dziś skontaktuj się z lekarzem specjalizującym się w medycznej marihuanie.