27 marca 2022

Ból przewlekły jest teraz stanem kwalifikującym w stanie Nowy Jork

Przewlekły ból jest teraz stanem kwalifikującym w Nowym Jorku

Posted by Marihuana Doctors on 04/23/2017 in Aktualności i aktualizacje

Aktualizacja z 30 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Dobra wiadomość! Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork oficjalnie uznaje teraz ból przewlekły za stan kwalifikujący do stosowania medycznej marihuany. Wcześniej stan uwzględniał tylko dziesięć schorzeń:

    Epilepsja Rak HIV i AIDS Urazy rdzenia kręgowego ALS Choroba Parkinsona Choroba Huntingtona Stwardnienie rozsiane Neuropatia

Zgodnie z nowymi przepisami Nowego Jorku, jeśli doświadczasz przewlekłego bólu - nawet jeśli nie jest on związany z jednym z powyższych schorzeń - będziesz mógł uzyskać marihuanę. Będziesz jednak musiał to zrobić za pośrednictwem licencjonowanego pracownika służby zdrowia.

W Nowym Jorku lekarze mogą zalecać leczenie marihuaną po uzyskaniu certyfikatu lekarza marihuany. Muszą oni być licencjonowanymi lekarzami w dobrej kondycji, muszą ukończyć specjalny kurs i muszą być zarejestrowani w Departamencie Zdrowia.

Pacjenci, którzy kwalifikują się do leczenia medyczną marihuaną w Nowym Jorku, mogą skorzystać z profesjonalnej porady lekarskiej na temat szczepów, rodzajów i form marihuany, które najlepiej sprawdzą się w ich przypadku i przy konkretnych objawach. Należy pamiętać, że lekarze nie mogą "wypisywać recept" na marihuanę, ponieważ jest to substancja kontrolowana przez władze federalne - zamiast tego, zasadniczo "zalecają" jej stosowanie jako metody leczenia.

Mając takie zalecenie w ręku, masz dostęp do medycznej marihuany z bezpiecznego, profesjonalnego i licencjonowanego punktu sprzedaży. Dyspenserie sprzedają wszystkie rodzaje produktów z marihuany, w tym takie, o których istnieniu mogłeś nie wiedzieć, jak nalewki, herbaty i gumy do żucia. Oczywiście produkty te są ściśle regulowane pod względem bezpieczeństwa.

Dzięki tym ścisłym wytycznym Nowy Jork plasuje się dość przeciętnie wśród stanów, które zalegalizowały medyczną trawkę. Marihuana jest dostępna tylko dla osób cierpiących na najcięższe objawy, które nie reagują na "tradycyjne" metody leczenia. Legalne leczenie medyczną marihuaną było kiedyś w świecie medycznym ostatecznością - ale po wielu latach nacisków opinii publicznej wydaje się, że obecnie zyskuje ona znacznie szerszą akceptację. Niestety, konserwatywni regulatorzy na szczeblu federalnym nie nadążają za tymi zmianami.

Większy dostęp do medycznej marihuany

Na początku 2017 r. - rok po rozpoczęciu programu w Nowym Jorku - około 15 000 pacjentów otrzymało certyfikat uprawniający do leczenia medyczną marihuaną. To dobry początek, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Liczba ta stanowi jedynie niewielki ułamek osób, które mogłyby skorzystać z leczniczej marihuany.

Niemniej jednak, 20% populacji cierpi na przewlekły ból, więc dodanie go do listy schorzeń kwalifikujących się do leczenia otwiera dostęp do medycznej marihuany tym mieszkańcom Nowego Jorku, którzy naprawdę jej potrzebują. Wielu z nich zauważy, że ich fizyczne i emocjonalne samopoczucie znacznie się poprawi - nie mówiąc już o ich pozytywnym nastawieniu, produktywności i ogólnym spojrzeniu na życie.

Więcej narzędzi dla lekarzy

Leczenie bólu jest obecnie odrębną dziedziną medycyny. Dlaczego? Ponieważ nieleczony ból sam w sobie staje się uciążliwym i potencjalnie wyniszczającym problemem medycznym.

Utrzymanie go w ryzach może być niezwykle trudne, dlatego też opracowanie opioidowych leków przeciwbólowych jest z pewnością najbardziej znaczącą innowacją w leczeniu bólu. Opioidy blokują ten rodzaj silnego bólu, którego wcześniej nie można było uśmierzyć innymi lekami.

Niestety, wiemy już, że ten rodzaj leków jest niezwykle uzależniający - i to napędza narodowy kryzys zdrowotny o epickich (i tragicznych) rozmiarach.

Uzależnienie się od leku, który jest potrzebny każdego dnia, na początku nie wydaje się wielkim problemem, ale siła uzależnienia od opioidów bardzo szybko się zwiększa. Ze względu na sposób, w jaki opioidy wpływają na ośrodki przyjemności w mózgu, uzależnienie od nich może być niezwykle trudne do pokonania, nawet w przypadku leczenia. Kolejnym stałym zmartwieniem jest śmiertelne przedawkowanie. Oprócz blokowania bólu, opioidy osłabiają niektóre funkcje życiowe organizmu.

Wykazano, że medyczna marihuana zmniejsza ból bez tych niebezpiecznych skutków ubocznych lub możliwości niewłaściwego użycia, nadużycia czy przedawkowania. Odmiany medycznej marihuany z odpowiednią zawartością THC i CBD mogą zmniejszyć nawet najsilniejszy ból. Pacjenci cierpiący na przewlekły ból, którego nie można kontrolować konwencjonalnymi metodami, mogą znaleźć ulgę dzięki medycznej marihuanie.

Dodając ból przewlekły do listy schorzeń kwalifikujących się do leczenia, stan Nowy Jork dał lekarzom nowe, ważne narzędzie do walki z bólem. Marihuana może być nawet skuteczna w łagodzeniu uzależnienia od opioidów, ponieważ łagodzi zarówno ból, jak i lęk. Opioidowe leki przeciwbólowe można zastąpić leczeniem medyczną marihuaną i powoli całkowicie z niej zrezygnować.

Co najważniejsze, medyczna marihuana może pomóc nam w walce z rosnącą liczbą przedawkowań opioidów w tym kraju. Podczas leczenia marihuaną, jeśli pacjent zażyje zbyt dużo substancji czynnej, może doświadczyć nieprzyjemnego poczucia paranoi lub łagodnych halucynacji. Są to jednak stany, które można kontrolować. Nie ma udokumentowanych przypadków śmierci z powodu przedawkowania marihuany.

Wzywamy dystrybutorów

Uzyskanie licencji na prowadzenie punktu sprzedaży w Nowym Jorku nie jest procesem krótkim ani tanim. Ale dodanie przewlekłego bólu do listy schorzeń kwalifikujących się do otrzymania licencji powinno spowodować wzrost liczby pacjentów z certyfikowaną marihuaną. A więcej pacjentów oznacza więcej biznesu. Kolorado jest doskonałym przykładem zupełnie nowej branży, która praktycznie powstała z dnia na dzień - i przynosi miejsca pracy, możliwości, wpływy z podatków i stabilność ekonomiczną stanu.

Czy Nowy Jork może być następnym Kolorado? Miejmy nadzieję, że tak - ale trzeba będzie poświęcić więcej czasu na rozmowy z mieszkańcami, którzy cierpią na niektóre schorzenia niezatwierdzone obecnie do leczenia konopiami indyjskimi.

Jeśli zastanawiasz się, czy kwalifikujesz się do medycznej marihuany w Nowym Jorku, skorzystaj z naszego pierwszego w Nowym Jorku katalogu lekarzy zajmujących się marihuaną już dziś. Znajdziesz tam zarejestrowanego, profesjonalnego i dokładnie sprawdzonego lekarza, który zaleci Ci lek, którego potrzebujesz.