25 kwietnia 2022

Finansowanie branży konopi indyjskich

Finansowanie przemysłu konopi

Posted by Marijuana Doctors on 06/05/2018 in Ekonomia

Zaktualizowano 6 czerwca 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Przemysł marihuany szybko rozwija się w całych Stanach Zjednoczonych, podobnie jak jego wartość finansowa. Forbes podaje, że w 2016 roku rynek marihuany był wart około 7,2 miliarda dolarów, a przewidywana roczna stopa wzrostu wynosiła 17%. Oczekuje się, że wartość sprzedaży medycznej wzrośnie z 4,7 miliarda dolarów w 2016 roku do 13,3 miliarda dolarów w 2020 roku, a wartość transakcji rekreacyjnych powinna wzrosnąć z 2,6 miliarda dolarów w 2016 roku do 11,2 miliarda dolarów w 2020 roku.

Mimo to branża konopi indyjskich napotyka na kilka przeszkód finansowych ze względu na szarą strefę pomiędzy prawem federalnym i stanowym w całym kraju. W oczach rządu federalnego marihuana jest nadal uważana za substancję z listy I, więc firmy działające w tej branży technicznie nie stosują się do przepisów obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Jednak kilka stanów zdecydowało się zezwolić na sprzedaż i konsumpcję marihuany medycznej, a wiele z nich zalegalizowało nawet jej rekreacyjne stosowanie.

Pomimo rosnącej popularności tego sektora, patrząc na procesy związane z należnościami w branży konopi indyjskich, możemy dostrzec wyzwania finansowe, przed jakimi stoją firmy z tego sektora. Duże firmy, które zajmują się uprawą marihuany, sprzedażą akcesoriów i wszelką inną działalnością związaną z konopiami indyjskimi, mogą mieć problemy zarówno z udzielaniem, jak i otrzymywaniem kredytów.

Przeszkody w finansach branży konopi indyjskich

Obecnie wiele firm działających w branży konopi indyjskich działa wyłącznie w oparciu o gotówkę, aby uniknąć problemów z legalnością. Jednak, aby rozwinąć firmę w branży marihuany, właściciele muszą być przygotowani na to, że świat finansów musi dogonić świat konopi. Kluczowe dla tych organizacji jest rozpoczęcie planowania już teraz, aby zapewnić jak najlepszą przyszłość swojej działalności związanej z marihuaną, niezależnie od tego, czy jest to punkt sprzedaży, czy coś innego.

W tak dynamicznie rozwijającym się sektorze, jakim jest branża medycznej i rekreacyjnej marihuany, firmy te mogą rozwijać się w tempie wykładniczym, ale tylko wtedy, gdy będą w stanie wdrożyć i przestrzegać zasad odpowiedniego zarządzania finansami i infrastrukturą - w tym ryzykiem związanym z należnościami i procesami kredytowymi.

Znaczenie i funkcja skutecznego działu windykacji należności i kredytów

Kredyt w branży konopi indyjskich może odnosić się do kilku różnych sytuacji. Z jednej strony może odnosić się do dużych farm uprawnych i producentów akcesoriów, którzy udzielają dyspenserom kredytu na duże zamówienia. Może też wchodzić w grę, jeśli dyspensery zdecydują się zaoferować swoim klientom medycznym lub rekreacyjnym możliwość otwarcia konta i zakupu towarów na kredyt.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest stworzenie działu należności i windykacji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Bez względu na to, jak utalentowany jesteś w pracy z klientami i prowadzeniu firmy, na pewno znajdą się klienci i rachunki, którzy nie zapłacą na czas - lub w ogóle. W miarę rozwoju firmy będziesz potrzebować wyznaczonych członków zespołu, którzy są przygotowani i potrafią radzić sobie z takimi sytuacjami. Rozsądnym posunięciem jest przygotowanie z wyprzedzeniem swojego biznesu konopnego do zarządzania dodatkowymi kontami, które będziesz obsługiwać w przyszłości.

Aby osiągnąć sukces finansowy, ważne jest jak najszybsze ściąganie należności i innych płatności kredytowych. Kolejnym czynnikiem tego sukcesu jest ustanowienie oficjalnej, udokumentowanej strategii windykacji. Plan ten powinien zawierać co najmniej dwa podstawowe punkty:

    W którym momencie firma uzna niezapłacone saldo na rachunku za "poważne opóźnienie". Co firma zrobi, gdy rachunek osiągnie ten punkt?

Chociaż decyzja o tych dwóch czynnikach będzie prawdopodobnie należała do właścicieli firmy, to właśnie dział należności będzie egzekwował te zasady i podejmował działania, gdy konto stanie się zaległe. Oprócz tej roli, do podstawowych zadań działu należności i windykacji w Twojej firmie z branży konopi indyjskich powinno należeć

    Ocenę ryzyka kredytowego Optymalizacja przepływu środków pieniężnych Zarządzanie zamówieniami i procesami gotówkowymi Opracowanie polityki kredytu kupieckiego tworzenie wniosków kredytowych Utrzymywanie relacji z firmami windykacyjnymi i biurami informacji kredytowej Obsługa sporów z klientami Przekazywanie kierownictwu informacji o aspektach finansowych I wiele więcej

Jedną z najważniejszych ról tych pracowników jest ocena zdolności kredytowej klienta w celu określenia, czy powinien on otrzymać pożyczkę lub linię kredytową od Twojej firmy. Zadanie to ma kluczowe znaczenie, ponieważ musisz mieć zespół, który nie boi się odmówić innej firmie lub klientowi kredytu, jeśli nie kwalifikuje się on do otrzymania kredytu lub wykazuje oznaki, że prawdopodobnie nie będzie dokonywał płatności w terminie. Pracownicy działu należności dla firm z branży konopi indyjskich powinni być w stanie określić, kiedy powinni, a kiedy nie powinni udzielać kredytów.

Wyzwania związane z outsourcingiem zadań księgowych firmy z branży marihuany

Głównym powodem, dla którego firmy z branży marihuany muszą być proaktywne w tworzeniu sprawnego działu lub systemu należności, jest fakt, że outsourcing tych usług jest nieco skomplikowany. Ze względu na fakt, że marihuana znajduje się na liście I w oczach rządu USA, wiele firm księgowych niechętnie współpracuje z takimi firmami. Właściciele biznesów związanych z konopiami indyjskimi powinni prowadzić własną księgowość do czasu, aż rząd zajmie się legalizacją marihuany na poziomie federalnym.

Oczywiście decyzja o tym, czy współpracować z firmą działającą w branży marihuany, należy do samych firm księgowych. Podczas gdy niektóre firmy mogą postrzegać to jako poważne ryzyko, inne, mające siedzibę w legalnych stanach, mogą widzieć w tym szansę na wejście do nowego sektora usług. Dyspensaria i inne firmy działające w branży marihuany powinny również rozważyć za i przeciw outsourcingowi tych funkcji w odniesieniu do swoich unikalnych celów i preferencji biznesowych.

Dowiedz się więcej o finansach przemysłu konopi z MarijuanaDoctors.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przemysł marihuany będzie się zmieniał w ciągu następnych pięciu, 10 lub 25 lat? Bądź na bieżąco, odwiedzając nasz blog o nowościach i aktualizacjach na MarijuanaDoctors.com. Dostarczymy Ci najnowszych informacji na temat zmian w ustawodawstwie na poziomie stanowym, federalnym i międzynarodowym. Możesz również skorzystać z naszej strony, jeśli chcesz znaleźć godnego zaufania, współczującego lekarza marihuany w pobliżu, a także kompetentny i przyjazny personel dyspensarium.